Haber

AK Parti yerel seçim aday başvuruları başladı

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için partide adaylık başvuru sürecinin başladığını belirtti.

Alma, yaptığı açıklamada, yerel seçimler için aday başvurularının 9-17 Kasım tarihleri ​​arasında alınacağını belirterek, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımız 50 bin lira bağış yaparak adaylık başvurusunda bulunabilecek. İl belediye başkan adaylarımız 30 bin lira, ilçe belediye başkan adaylarımız 20 bin lira, belde belediye başkan adaylarımız 10 bin lira alacak” Büyükşehir belediye meclis üyelerimiz ve büyükşehir ilçe meclis üyelerimiz 10 bin lira, büyükşehirler dışındaki illerin ilçe meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerimiz ise 5 bin lira bağış yaparak başvuru yapabilecek. AK Parti, kurulduğu günden bu yana belediyecilikteki hizmet anlayışına her zaman bir yenisini ekleyerek bu güne gelen tek partidir. Yaklaşan yerel seçimler de büyük önem taşıyor. “Özenle ve başarı ile çalışarak, inşallah Seçimleri birinci parti olarak tamamlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu